Specjalista od oczu

Niektórzy jednak chcą zyskać pewność, czy warto udać się do danego lekarza. Wtedy sięgają do internetu. Istnieje wiele portali internetowych, które pozwalają na opiniowanie specjalistów. Wpisując tylko i wyłącznie imię i nazwisko lekarza, możemy znaleźć opinie na jego temat. Jeśli są w większości pozytywne, na pewno warto skorzystać z jego usług. Wtedy przynajmniej będziemy mieli pewność, że nie wyrzucimy pieniędzy w błoto. Niemniej jednak, trzeba pamiętać o tym, że jeśli chodzi o okulistów, to metody badań są praktycznie takie same. Chodzi jednak także o indywidualne podejście do pacjenta, rozmowę z nim, radę, może na temat wyboru dobrego optyka. To wszystko ma ogromne znaczenie, jeśli zależy nam na dobrym kontakcie i opinii o danym specjaliście. Z pewnością okulista w ramach nfz to również dobry pomysł. Dlaczego? Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia to zapewne symbol profesjonalizmu, a przede wszystkim uczciwości, która w tym zawodzie jest bardzo ważna, ale niestety w wielu miejscach jeszcze kuleje. Warto więc o tym pamiętać. Jeśli chodzi o poradnie okulistyczne, to zapewne jest ich znacznie więcej. Jest to większe miasto niż Olsztyn, które zamieszkuje dużo więcej osób. Wybór więc może okazać się nieco większy, co jest oczywiście korzystniejsze dla nas samych. Warto wiec dobrze przemyśleć wybór poradni, do jakiej się udamy. Z pewnością z taką decyzją nie należy zwlekać, bo to tylko powoduje pogorszenie wzroku, a co za tym idzie, większe szkła i mniejsza zdolność postrzegania. Warto więc dbać o swój narząd wzroku, który jest bardzo ważny.

Comments are closed.

Szukaj

Kategorie

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Gru    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Lekarz pierwszego kontaktu

  Lekarz pierwszego kontaktu to zwykle internista, który posiada specjalizacje będąca dopiero wstępem do innych specjalności. Jednym słowem, każdy specjalista musiał być kiedyś internistą. Nie ma możliwości, aby od razu zrobić specjalizacje na przykład z neurologii. Jest jednak wielu lekarzy, którzy na tej pierwszej specjalizacji pozostają , ponieważ praca na poziomie ogólnym, daje im bardzo dużo satysfakcji. Najwięcej internistów, jest więc w przychodniach rodzinnych, zarówno publicznych jak i tych prywatnych. Internista w Gdańsku, mówi, ze bycie lekarzem pierwszego kontaktu pozwala na to, by każdy dzień ich pracy był inny, Codziennie badają bowiem, innego pacjenta, a dolegliwości sa bardzo różne. Odpowiedzialność jaka spoczywa na tych specjalistach, jest jednak bardzo duża. Każda dolegliwość wymaga bowiem odpowiedniej diagnozy.

  To w gabinecie rodzinnym, zapadają pierwsze decyzje o dalszych konsultacjach, w przypadku podejrzenia poważniejszych chorób. To tu, wystawiane sa skierowania na dalsze, bardziej szczegółowe badania. Lekarz internista, opiera się przede wszystkim na badaniach laboratoryjnych krwi. Niemal w każdej przychodni rodzinnej, znajduje się podstawowe laboratorium. Dzięki temu, po kilku godzinach, specjalista ma już wgląd do wyników. Czasami, utrzymuje kontakt telefoniczny ze swoimi pacjentami, aby jak najszybciej wprowadzić odpowiednia terapie farmakologiczna. Lekarz rodzinny, który jest internistą, odpowiedzialny jest więc za pierwsza diagnozę pacjenta. Jeśli dokona tego w sposób niewłaściwy, konsekwencje mogą być bardzo tragiczne. To lekarz pierwszego kontaktu, musi ocenić, czy dolegliwości mogą być objawem, na przykład zmian nowotworowych. Jeśli takie jest jego przypuszczenie, powinien on niezwłocznie skierować pacjenta, na dalsze konsultacje u specjalisty. Interniści przyjmują tez w gabinetach prywatnych. Niestety, wizyty sa tutaj płatne i kształtują się w granicach od 50 zł do nawet 100 zł, w zależności od lokalizacji gabinetu. Jeśli chcemy skorzystać z porad internisty, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, nie musimy mieć do niego skierowania.