U okulisty

image Coraz częściej ludzie miewają problemu ze wzrokiem. Wynika to oczywiście z nadmiernej komputeryzacji i spędzania ogromnej ilości czasu właśnie przed komputerem oraz przed ekranem telewizora. Nowoczesne telefony komórkowe również pozostawiają ślad w naszych oczach. Warto więc ograniczyć spędzanie czasu przed takimi urządzeniami, bo wpływają one negatywnie na nasz najczulszy narząd – narząd wzroku. Lekarze nazywają ten narząd cudem i czymś niesamowitym. To prawda. Jego budowa jest tak skomplikowana i niewiarygodna, że trudno w ogóle w to uwierzyć. Dlatego warto dbać o narząd wzroku. Chyba nikt nie chciałby nosić ogromnych szkieł. Dlatego jeśli coś się zacznie dziać niedobrego, powinniśmy od razu udać się do specjalisty. Czy warto zaufać okuliście? Z pewnością tak. Metody leczenia chorób są takie same. Tylko wykorzystanie specjalistycznych urządzeń może się nieco różnić. Niektóre gabinety mogą się pochwalić super nowoczesnymi urządzeniami, które dokładnie ocenią stan naszego zdrowia. Czy warto więc także udać się do okulisty? Nie jest to oczywiście bardzo duże miasto, ale nawet w takim mieście znajdzie się co najmniej kilku specjalistów, a żaden z nich nie narzeka na brak pacjentów. Wybór specjalisty może być trudny. Często uzależniamy ten wybór od ceny. Nie powinno tak jednak być. Najpierw powinniśmy się zapoznać z ofertą, jaką oferuje nam dany gabinet. Z pewnością jakość usług będzie się różnić. Jeśli zależy nam jednak na wyleczeniu lub poprawie wzroku, powinniśmy sprawdzić, czym dysponuje dany lekarz, czy ma jakieś wyróżnienia oraz co sądzą na jego temat inni pacjenci.

Comments are closed.

Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Gru    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Lekarz pierwszego kontaktu

  Lekarz pierwszego kontaktu to zwykle internista, który posiada specjalizacje będąca dopiero wstępem do innych specjalności. Jednym słowem, każdy specjalista musiał być kiedyś internistą. Nie ma możliwości, aby od razu zrobić specjalizacje na przykład z neurologii. Jest jednak wielu lekarzy, którzy na tej pierwszej specjalizacji pozostają , ponieważ praca na poziomie ogólnym, daje im bardzo dużo satysfakcji. Najwięcej internistów, jest więc w przychodniach rodzinnych, zarówno publicznych jak i tych prywatnych. Internista w Gdańsku, mówi, ze bycie lekarzem pierwszego kontaktu pozwala na to, by każdy dzień ich pracy był inny, Codziennie badają bowiem, innego pacjenta, a dolegliwości sa bardzo różne. Odpowiedzialność jaka spoczywa na tych specjalistach, jest jednak bardzo duża. Każda dolegliwość wymaga bowiem odpowiedniej diagnozy.

  To w gabinecie rodzinnym, zapadają pierwsze decyzje o dalszych konsultacjach, w przypadku podejrzenia poważniejszych chorób. To tu, wystawiane sa skierowania na dalsze, bardziej szczegółowe badania. Lekarz internista, opiera się przede wszystkim na badaniach laboratoryjnych krwi. Niemal w każdej przychodni rodzinnej, znajduje się podstawowe laboratorium. Dzięki temu, po kilku godzinach, specjalista ma już wgląd do wyników. Czasami, utrzymuje kontakt telefoniczny ze swoimi pacjentami, aby jak najszybciej wprowadzić odpowiednia terapie farmakologiczna. Lekarz rodzinny, który jest internistą, odpowiedzialny jest więc za pierwsza diagnozę pacjenta. Jeśli dokona tego w sposób niewłaściwy, konsekwencje mogą być bardzo tragiczne. To lekarz pierwszego kontaktu, musi ocenić, czy dolegliwości mogą być objawem, na przykład zmian nowotworowych. Jeśli takie jest jego przypuszczenie, powinien on niezwłocznie skierować pacjenta, na dalsze konsultacje u specjalisty. Interniści przyjmują tez w gabinetach prywatnych. Niestety, wizyty sa tutaj płatne i kształtują się w granicach od 50 zł do nawet 100 zł, w zależności od lokalizacji gabinetu. Jeśli chcemy skorzystać z porad internisty, w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, nie musimy mieć do niego skierowania.